Kalendarz Labrador Retriever na rok 2017.

Już po raz czternasty trafia do Państwa rąk kalendarz Labrador retriever w całości poświęcony psom tej rasy.
Jego wydawcą jest poznańska Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik, której celem statutowym jest szkolenie i nieodpłatne przekazywanie osobom niewidomym psów przewodników.

W tym roku proponujemy również zakup breloczków z sylwetką labradora. Podobnie jak kalendarz jest to cegiełka na szkolenie psów przewodników.

Po trzynastu latach działalności możemy pochwalić się 35 wyszkolonymi psami, z których aktualnie 23 pracują na terenie całej Polski.

Od maja 2016 r. w ramach drugiej edycji programu "Labrador dla Niewidomego 2016-2018" kontynuujemy współpracę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który sfinansował szkolenie specjalistyczne czterech psów oraz zakup i szkolenie kolejnych sześciu.
Również w maju przedstawiciele Fundacji uczestniczyli w międzynarodowym Seminarium International Guide Dog Federation. Z ogromną przyjemnością możemy stwierdzić, iż mimo skromnych możliwości i jeszcze bardziej skromnych środków efekty naszej pracy są w pełni porównywalne z osiągnięciami organizacji o znacznie większym potencjale i dłuższej tradycji. Jest to niewątpliwa zasługa kadry instruktorskiej i współpracujących z nią wolontariuszy.
Tegoroczny Kalendarz przybrał nieco inną formę niż wcześniejsze edycje.
Do udziału w jego tworzeniu postanowiliśmy zaprosić sympatyków Fundacji poprzez ogłoszony na fun page konkurs fotograficzny . Z nadesłanych zdjęć wybraliśmy osiem fotografii sześciu autorów : Agaty Czarneckiej, Joanny Matyjewicz, Jolanty Czmok, Bożeny Putlak, Olgi Tomczak i Aleksandra Ołdyńskiego.
Dziękujemy również wszystkim darczyńcom, którzy w różnych formach wspierali Fundację.

Pragniemy zapewnić, iż zarówno darowizny jaki i dochód ze sprzedaży Kalendarza zostaną wykorzystane zgodnie z ich przeznaczeniem, czyli na realizację celu statutowego Fundacji Labrador Pies Przewodnik.

Sprzedaż zakończono.